Pobił, okradł i uciekł. Podejrzany jest już w rękach policjantów

, ,

Jeleniogórscy kryminalni zatrzymali 41-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież rozbójniczą w jednym z parków w Jeleniej Górze.

Kilka dni temu, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze otrzymał informację o kradzieży rozbójniczej, do której miało dojść na terenie jednego z parków w mieście. Z relacji zgłaszającej wynikało, że gdy odpoczywała w parku na ławce poczuła znienacka kilkukrotne uderzenie w głowę. Zanim straciła przytomność widziała mężczyznę, który wyrwał jej torebkę i uciekł. 41-letni sprawca ukradł torebkę wraz zawartością i wyciągnął z portfela pieniądze w wysokości 1750 złotych. Gdy uznał, że zawartość torebki nie będzie mu już potrzebna oddał ją swoim znajomym. W wyniku realizacji sprawy oraz uzyskanych informacji mundurowi zatrzymali 38-letnią mieszkankę powiatu karkonoskiego, która wielokrotnie posłużyła się kartą płatniczą osoby poszkodowanej, powodując straty w wysokości 385 złotych.

Po kilku dniach od zdarzenia, w wyniku działań operacyjnych kryminalni ustalili kiedy i gdzie może przebywać mężczyzna i kobieta. W piątek (5.06) w miejscu zamieszkania  został zatrzymany poszukiwany mężczyzna i poszukiwana kobieta.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Wobec 38-latki trwają czynności procesowe. Natomiast wobec 41-latka Prokurator Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, zakaz opuszczania kraju oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną.

źródło: aspirant Beata Sosulska-Baran

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *