Noc Świętojańska pod Chojnikiem

, , , , , , ,

22 czerwca od godz. 12.00 do 24.00 święto radości, miłości, urodzaju, żywiołów i witalności, czyli Noc Świętojańską pod Chojnikiem!!!

Czekają na Was tańce, śpiewy, radosne biesiadowanie, świętojańskie atrakcje i niesamowite koncerty!

 

ATRAKCJE

od 12:00 – jarmarkowe stoiska z rękodziełem i pysznościami, strefa dmuchańców, gastronomia

13.00-19.00 – polsko-czeskie WARSZTATY świętojańskie dla małych i dużych oraz POKAZY rzemiosła

od 19:00 – świętojańskie OGNISKO pod gwiazdami (można przynieść ze sobą coś dobrego do upieczenia), szukanie kwiatu paproci

 

KONCERTY

15.30 – powarsztatowy pokaz polskich i czeskich zespołów ludowych pod batutą Moniki Frąckiewicz-Motyki (Sybiracy i Kresowianie oraz Fidle)

 

17.00 – FolkLove

Podróż przez czas i przestrzeń łączącą światy fantastyczne z tradycją. Mieszanka ludowej muzyki słowiańskiej, fińskiej oraz bałkańskiej, okraszona świeżym spojrzeniem.

18.00 – Unplagged/etno-folk CZ

19.30 – DZIKIE JABŁKA

Repertuar zespołu Dzikie Jabłka to niezbadane obszary muzyki etnicznej. To wspólnie brzmiące dwa żywioły: słowiańska melodyjna nuta i porywający rytm afrykańskich bębnów. To nie inspiracja Afryką czy polskim folklorem, lecz ich żywe zespolenie. Ta muzyka jest jak drzewo, które rośnie w polskim ogrodzie, ale korzeniami sięga aż do Afryki. Jak jabłoń, która daje owoce piękne i soczyste, a smak ich jest bardzo swojski i egzotyczny zarazem.

21.30 – DAGADANA

Już od ponad 15 lat znakomicie łączy elementy kultury polskiej i ukraińskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy worldmusic. W swojej twórczości sięga po mądrości przodków zamknięte w opowieściach słyszanych w pieśniach obrzędowych.

22.30 – Atma Mai – TANIEC 5 RYTMÓW

Rusz ciało, uspokój umysł! “5Rytmów jest, jak mapa drogi powrotnej do prawdziwego JA. Wrażliwego, dzikiego, pełnego pasji, INTUICYJNEGO JA” /G.Roth/

Noc Świętojańska realizowana jest w ramach projektu „Wy i my, my i wy”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Interreg Czechy-Polska 2021-2027.

Działanie dofinansowane jest z Budżetu Miasta Jelenia Góra.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *