Nad ranem z niemowlakiem w aucie. Zatrzymano poszukiwanych rodziców

, , , ,
Gryfowscy policjanci pełniący nocną służbę, 12 stycznia około 3 nad ranem zauważyli samochód zaparkowany w pobliżu DK30. Zaniepokojeni policjanci postanowili skontrolować osoby przebywające w aucie.
Za kierownicą siedział 38-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego, a na miejscu pasażera 38-letnia mieszkanka powiatu bolesławieckiego. W pojeździe znajdowała się również ich 2-miesięczna córka.
”W trakcie legitymowania osób okazało się, że zarówno mężczyzna, jak i kobieta są poszukiwani przez sądy celem odbycia kary pozbawienia wolności. Ponadto przy mężczyźnie ujawniono marihuanę. W związku z podejrzeniem, iż para sprawowała opiekę nad dzieckiem będąc pod działaniem środków odurzających, zostali przewiezieni do szpitala, gdzie pobrano od nich krew do badań”-  mówi sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz, oficer prasowa KPP w Lwówku Śląskim.

Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego, który przebadał niemowlę, do tego czasu dziewczynką zaopiekowali się policjanci. Na szczęście dziecko było zdrowe i trafiło do rodziny pełniącej funkcję pogotowia rodzinnego.

Poszukiwani rodzice zostali przewiezieni do policyjnych cel, a następnie do Aresztu Śledczego. 38-letni mężczyzna odpowie również za posiadanie środków odurzających, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Jeżeli potwierdzi się, że osoby opiekowały się dzieckiem będąc pod wpływem narkotyków, usłyszą zarzut narażenia na niebezpieczeństwo, co stanowi czyn zagrożony karą do 5 lat więzienia.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *