Na dwóch kółkach wśród dolnośląskich wulkanów

, , ,

Grabek Promotion to specjaliści od Kolarskich Weekendów – kilkanaście dni temu kolarzy górskich pożegnała Jelenia Góra, która gościła cykl Bike Maraton i Puchar Polski MTB XCO w ramach Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race UCI C1, a teraz na ich powitanie szykuje się Gmina Złotoryja.

Czwarta edycja Bike Maratonu wystartuje w najbliższą sobotę, 3 czerwca, z Wilkowa, a w niedzielę samą Złotoryją zawładną kolarze szosowi, bowiem nadeszła właśnie pora na kontynuację cyklu VeloBank Via Dolny Śląsk, a to oznacza, że zaczynamy Szosowy Klasyk Złotoryja i Złotą Wstęgę Kaczawy!

Bike Maraton 2023 to trzy dystanse do wyboru – FUN, CLASSIC i MEGA. Najkrótszy, FUN, będzie miał tym razem 19 km, CLASSIC to 30 km, a MEGA to 51 km. Najdłuższy dystans złotoryjskiego Bike Maratonu będzie miał aż 1250 m przewyższeń. Wszystkie trzy dystanse poprowadzone są na trasie pełnej prawdziwie górskich wyzwań i trudności, których tu przecież nie brakuje, ale jeśli ktoś dopiero zaczyna przygodę z kolarstwem górskim lub nie chce zaliczyć aż 51 km, może wystartować na dystansie FUN, który ma być w założeniu swoistym wprowadzeniem do prawdziwego MTB. No i jest jeszcze przecież dystans CLASSIC! Bike Maraton to impreza kolarska dla każdego! Impreza wystartuje z Wilkowa – Osiedla w sobotę o godzinie 11:00. Biuro zawodów, parkingi oraz start i meta znajdują się tu:

https://bikemaraton.com.pl/zlotoryja/biuro-zawodow/

Cały czas można oczywiście zapisać się do udziału w sobotnim maratonie MTB i będzie można również zrobić to tuż przed startem, w dniu zawodów. Link do rejestracji online:
https://bikemaraton.com.pl/zgloszenia/

W sobotę odbędą się również zawody dla dzieci, czyli PKO Ubezpieczenia Junior Race. Pełen program sobotnich atrakcji: https://bikemaraton.com.pl/zlotoryja/program-imprezy/
W niedzielę organizatorzy zapraszają na złotoryjski Rynek, bo to właśnie tam znajdować się będzie start i meta wyścigu szosowego. Złota Wstęga Kaczawy to dwa dystanse na zabezpieczonej, zamkniętej i wyłączonej z ruchu trasie – 75 km (PRO) i 54 km (FUN).

Wszystko zacznie się również o godzinie 11:00, a zawodnicy chcący zgłosić się do udziału w tych zawodach, mogą skorzystać z poniższego formularza rejestracyjnego: https://domtel- sport.pl/sobotka/

Bike Maraton to największy i najstarszy cykl maratonów MTB w Polsce, a na starcie poprzedniej edycji w Jeleniej Górze stanęło prawie 1000 osób. VeloBank Via Dolny Śląsk to z kolei największy polski cykl szosowy przeznaczony dla amatorów. Finał obu tych kolarskich serii odbędzie się 7 i 8 października w Sobótce: w sobotę w masyw Ślęży ruszy Bike Maraton, a w niedzielę objedzie ją wokół szosowa Runda Spadających Liści.

Zarówno sobotni Bike Maraton ze startem i metą w Wilkowie, jak i niedzielny Szosowy Klasyk, wyruszający z serca Złotoryi, to nie tylko gwarantowana szansa na świetną kolarską przygodę i rywalizację, ale również pewność wspaniałych widoków i krajobrazów, z których słynie Kraina Wygasłych Wulkanów. Mało jest w Polsce terenów, które oferują tak dużą obfitość jeśli chodzi o wytyczanie tras do kolarstwa górskiego, a jednocześnie tuż obok zapewniają wspaniałe warunki do ścigania się na rowerach szosowych.

Zaczynamy zatem odliczanie do Kolarskiego Weekendu w Złotoryi i w Gminie Złotoryja!

https://bikemaraton.com.pl

https://szosowyklasyk.pl

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *