Międzynarodowe Święto Roweru w Karkonoszach

, , , , , , ,

Rower towarzyszy nam od ponad dwustu lat. Co roku, 24 października, obchodzimy Międzynarodowe Święto Roweru.

Święto to ma szczególne znaczenie w regionie jeleniogórskim, ponieważ miejsce to przyciąga licznych miłośników jazdy na rowerze  po urokliwych trasach. W samej Jeleniej Górze znajduje się wiele atrakcji, skierowanych do fanów sportów rowerowych. Do dyspozycji są nie tylko ścieżki rowerowe, ale także Pumptruck niedaleko Galerii Sudeckiej z Flow Truckiem dla bardziej zaawansowanych oraz z Mini Pumpem, dla najmłodszych. Sporym zainteresowaniem cieszy się również Dirt Park przy ul. Lubańskiej.

Nie bez powodu Karkonosze i Góry Izerskie nazywane są mekką sportów rowerowych. Znajduje się tu wiele singletracków, na przykład Pasmo Rowerowe Olbrzym – trasy położone na terenie gmin Piechowice, Podgórzyn oraz Jeleniej Góry, tworzące ponad 70 km dystansu. Sporo do zaoferowania ma również Szklarska Poręba, gdzie zostało oddanych do użytku 14 tras rowerowych, w tym jeden single track. Trasy w Szklarksiej Porębie, w Starej Kamienicy, w gminie Mirsk oraz Świeradowie Zdroju tworzą Rowerową Krainę, która obejmuje ponad 150 km.

Międzynarodowe Święto Roweru to doskonała okazja do zgłębiania piękna regionu Jeleniej Góry. Urokliwe tereny i przyroda Sudetów czekają na rowerzystów, którzy chcą połączyć aktywność fizyczną z przyjemnością odkrywania nowych miejsc.

Do dyspozycji turystów na terenie Karkonoszy jest wiele wypożyczalni rowerowych, z których na pewno warto skorzystać!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *