Lime podsumowuje sezon wiosenno-letni w Jeleniej Górze

, , ,

Jelenia Góra, 12.10.2023 r. – Lime poinformował, że kończy sezon w Jeleniej Górze i rozpoczyna przerwę jesienno-zimową. E-hulajnogi firmy będą dostępne do 16.10.2023 r., wrócą na ulice miasta wiosną przyszłego roku.

Lime rozpoczyna przygotowania do zakończenia sezonu, a podczas przerwy jesienno- zimowej przeprowadzi przegląd swojej floty. Firma jest usatysfakcjonowana z popularności, jaką cieszyły się jej pojazdy w minionym, wiosenno-letnim sezonie. Coraz więcej samorządów zdecydowało się na współpracę z Lime. Usługa jest już dostępna w ponad 50 polskich miastach, a plany na kolejny sezon są również ambitne:

„Cieszymy się, że rozwiązania z zakresu mikromobilności są coraz bardziej popularne w Polsce. Dziękujemy mieszkańcom Jeleniej Góry za to, że korzystając z naszych urządzeń przyczynili się do redukcji poziomu emisji CO2. Teraz rozpoczynamy przeglądy naszej floty, gdyż bezpieczeństwo użytkowników to nasz priorytet. Kontynuujemy także rozmowy z kolejnymi miastami, które dostrzegają potencjał w mikromobilności. Wrócimy wiosną i nadal będziemy zapewniać najwyższej jakości usługę naszej niezawodnej społeczności” – komentuje Damian Kupczak, Senior Operations Manager Lime Poland.Firma operuje w Polsce flotą ponad 23 000 urządzeń.

5 najważniejszych zasad poruszania się hulajnogami:
 Poruszaj się drogami dla rowerów. Jeśli nie są dostępne, wybieraj jezdnię z dozwoloną prędkością do 30 km/h, bądź, w innych przypadkach, chodnik.
 Jedź maksymalnie 20 km/h, a poruszając się po chodniku, dostosuj prędkość i ustępuj pierwszeństwa pieszym.
 Nigdy nie jedź pod wpływem alkoholu ani innych środków odurzających.
 Jedna hulajnoga = jedna osoba. Obowiązuje zakaz przewożenia dodatkowych osób,
zwierząt czy ładunku.
 Parkuj hulajnogę w wyznaczonych do tego miejscach. W przypadku ich braku,
zaparkuj hulajnogę równolegle do chodnika, jak najbliżej jego zewnętrznej krawędzi (najdalej od jezdni). Pamiętaj, aby pozostawiona szerokość chodnika nie utrudniała ruchu i była nie mniejsza niż 1,5 m. Pamiętaj o osobach niewidomych i niepełnosprawnych.

Informacja o firmie Lime
Misją Lime jest budowanie przyszłości, w której transport jest wspólny, przystępny cenowo i wolny od emisji CO2. Jako największy na świecie dostawca współdzielonych pojazdów elektrycznych, Lime współpracuje z miastami, aby oferować elektryczne rowery i hulajnogi do podróży poniżej pięciu mil. Jedna z 100 najbardziej wpływowych firm w 2021 roku wg magazynu Time. Użytkownicy Lime zrealizowali ponad 400 milionów przejazdów w ponad 250 miastach na pięciu kontynentach. Lime tworzy nową generację ekologicznych, alternatywnych środków transportu. W Polsce firma jest obecna od 2018 r., posiada flotę ponad 23 000 e-hulajnóg w ponad 50 polskich miastach.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *