Kolejny, bezpłatny wykład w Muzeum Karkonoskim

, , ,

Już 7 listopada kolejny, bezpłatny wykład z cyklu “Przewodnicy sudeccy o regionie”.

Wykład odbędzie się z z okazji 70-lecia Koła Przewodników Sudeckich w Jeleniej Górze oraz Roku Przewodników Sudeckich na Dolnym Śląsku – ogłoszonym przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego, Rezolucją z dnia 15.12.2022 r.

Wykład pt. “Historia garnizonu jeleniogórskiego” przeprowadzi dr Jerzy Górski o godz. 17.00 w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze.
Dr Jerzy Górski – z zawodu żołnierz zawodowy, obecnie w stanie spoczynku w stopniu podpułkownika. Absolwent i były pracownik naukowo – dydaktyczny  Wyższej Oficerskiej Szkoły Radiotechnicznej w Jeleniej Górze,  ukończył Wojskową  Akademię Techniczną i ówczesną Akademię Obrony Narodowej, obecnie Akademia Sztuki Wojennej. W Garnizonie Jeleniogórskim przesłużył 34 lata.
Jego pasją są wycieczki i wyprawy w różne zakątki świata. Odwiedził wszystkie kontynenty i 70 krajów świata. Interesuje się historią Dolnego Śląska.
Przewodnik sudecki od 1992 r., pilot wycieczek i certyfikowany przewodnik po Pradze. Oprowadza również wycieczki po Dolnym Śląsku i Wrocławiu, Wiedniu, Berlinie, Poczdamie, Dreźnie, Miśni, Szwajcarii Saksońskiej i Czeskiej, Spreewaldzie i wybranych miastach polskich.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *