Koalicja Obywatelska gotowa do kampanii samorządowej

, , , , , ,

Koalicja Obywatelska przyznała gotowość do walki w wyborach samorządowych podczas konferencji prasowej w Jeleniej Górze. Przedstawiciele KO chcą tworzyć silny samorząd na szczeblu gmin, miast, powiatu oraz województwa. 

Będziemy walczyć, ale przede wszystkim rozmawiać z mieszkańcami, walczyć z innymi komitetami o to, aby tworzyć samorząd nowoczesny, który będzie sam decydował o swoich sprawach. To mieszkańcy razem z radnymi wiedzą, co w mieście czy gminie jest najbardziej potrzebne – mówiła posłanka Zofia Czernow

W konferencji prasowej na Placu Ratuszowym wzięli udział posłanka Zofia Czernow, szef PO na dolnym śląsku – Michał Jaros, prezydent Jeleniej Góry – Jerzy Łużniak starający się o reelekcję, przewodniczący sejmiku województwa dolnośląskiego – Jerzy Pokój, senator Marcin Zawiła oraz starosta i wicestarosta powiatu karkonoskiego – Krzysztof Wiśniewski i Mirosław Górecki.

Koalicja Obywatelska przedstawiła swojego kandydata na prezydenta miasta Jelenia Góra.

Jerzy Łużniak to zaangażowany prezydent w sprawy mieszkańców i mieszkanek Jeleniej Góry oraz rozwiązywanie codziennych problemów i rozwój miasta – oznajmił Michał Jaros.

Jak poinformował Jerzy Łużniak: Jest mi niezmiernie miło, że PO po raz kolejny powierzyła mi możliwość ubiegania się o prezydenturę […] Z tą władzą Jelenia Góra będzie miała bardzo duże szanse rozwoju. Będziemy szli: w 1. okręgu – Danuta Wójcik jako lider ze wsparciem Józefa Szlachty, w 2. okręgu – Bożena Wachowicz-Makieła i Grażyna Relis, w 3. okręgu ja jako przewodniczący oraz Wojciech Chadży i Aneta Kolendo i w 4. okręgu Justyn Bilski, Gabriela Zawiła i Anna Bałkowska. 

Kandydatami do sejmiku województwa dolnośląskiego z KO są: Jerzy Pokój, burmistrz Lubawki – Ewa Kocemba, ze Zgorzelca – Zbigniew Kozłowski, Sylwia Relis i Janusz Łyczko z Jeleniej Góry, Anna Zuk z Bolesławca, Agnieszka Trzeciak-Wolska z Lubomierza oraz najmłodszy na liście Konrad Sikora.

Tu na dolnym śląsku Koalicja Obywatelska jest w stanie już pokazywać pewne efekty swojego działania. Dajemy Państwu gwarancję, że jeżeli uda nam się poprowadzić sejmik województwa dolnośląskiego tak jak kiedyś, to wszystko znormalnieje – powiedział Jerzy Pokój

O kandydatach do powiatu karkonoskiego wspomniał startujący Krzysztof Wiśniewski, starosta powiatu karkonoskiego:

Julia Maczek, Mirosław Górecki, Grzegorz Rybarczyk Grzegorz Truchanowicz, Edyta Bielecka. Ta drużyna to osoby, które są Państwu znane ze swojej aktywności i zaangażowania dla lokalnej społeczności.

Przypominamy, że pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się 7 kwietnia, a druga – 21 kwietnia.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Box3 baner duży - prostokąt