Integracja pokoleń w ramach nowego projektu

, , , , ,

We wtorek 19 lipca w Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach w ramach projektu Międzypokoleniowa Akademia Umiejętności i Pasji, wspieranego przez KARR S.A., miały miejsce kolejne, międzypokoleniowe warsztaty. Uczestnicy mogli spróbować swoich sił w rękodziełach z ornamentyki i sztukaterii.

„To tak naprawdę jedno z wielu spotkań realizowanych z Międzypokoleniową Akademią Umiejętności i Pasji – mówi Hubert Papaj – Prezes KARR S.A. – zależy nam na tym, aby w naszym regionie nie zabrakło interesujących i kreatywnych wydarzeń, okazji do nie tylko wspólnego spędzenia czasu, ale i realizowania swoich pasji i zainteresowań. Rękodzieła cieszą się w Karkonoszach dużą popularnością wśród kilku pokoleń. Tworzymy zatem możliwości dla osób starszych i ich wnuków do integracji, zrobienia sobie przerwy od mobilnego świata i docenienia wartości ukrytych w prostych rozmowach, wspólnych zajęciach, współpracy. Takich spotkań i inicjatyw będzie jeszcze więcej. Samorząd Województwa Dolnośląskiego wykazał wsparcie Międzypokoleniowej Akademii Umiejętności i Pasji dlatego kolejne spotkania pokoleń będą odbywać się częściej”.

Inicjatywa Akademii skierowana jest zarówno do grupy seniorów powyżej 60. roku życia, a także do młodszych osób. Uczestnicy wydarzenia integrowali się ze sobą. Humor dopisywał, a całość zwieńczono ciekawym wykładem i prezentacją Jana Jacha Gałki z Fundacji Kultury i Sztuki „Ocalić przed Zapomnieniem”.

Wspólna wymiana spostrzeżeń i praca przy tworzeniu ornamentów pochłonęła obydwie grupy pokoleń na długi czas, dając dowód temu jak w oryginalny sposób można spędzić wakacje O pyszny poczęstunek zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Mysłakowic.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *