Firmy z Dolnego Śląska chcą pieniądze od ZUS

, , ,

Dolmed, Amicur oraz wałbrzyski Budosprzęt są na liście firm, które dostana dofinansowanie z ZUS. W tegorocznym konkursie BHP wzięło udział 161 dolnośląskich firm. Lista nagrodzonych projektów jest już znana. Pieniądze dostanie aż 966 firm w całej Polsce. Łączna kwota przyznanych środków wyniosła około 100 mln zł.

Wśród dolnośląskich firm, które uzyskały dofinansowanie w konkursie ZUS są m.in.: Ceramika artystyczna” spółdzielnia rękodzieła artystycznego w Bolesławcu, Hasco-Lek, Dolnośląskie Centrum Medyczne Dolmed, przychodnia Amicur, Dolnośląski Szpital Specjalistyczny Im. T. Marciniaka oraz ACTIVEMED.

„Całą lista firm dostępna jest na naszej stronie internetowej. Każdy przedsiębiorca może online sprawdzić czy na realizację swojego projektu dostanie od nas pieniądze” – mówi Iwona Kowalska- Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

Lista dofinansowanych projektów: https://bip.zus.pl/konkurs-dofinansowanie-dzialan-platnika- skladek-na-poprawe-bezpieczenstwa-i-higieny-pracy

W tym roku w całej Polsce wpłynęły wnioski od 5 169 firm (w tym 161 z Dolnego Śląska, w 2022 r wniosków było 123), z których 2 705 uzyskało pozytywna kwalifikację.
Ostatecznie pieniądze z ZUS dostanie 966 płatników składek.

Najwięcej wniosków wpłynęło w województwach wielkopolskim 374, małopolskim 305 i śląskim 302.

Dolny Śląsk z 161 wnioskami znalazł się na 6 miejscu pod względem ilości złożonych projektów.

Eksperci Centralnego Instytutu Ochrony Pracy wybrali najbardziej obiecujące projekty, które poprawią warunki pracy.

Lista rankingowa projektów ocenionych pozytywnie została opublikowana na stronie Biuletynu Informacji Publicznej ZUS (https://bip.zus.pl/konkurs-dofinansowanie-dzialan-platnika-skladek-na- poprawe-bezpieczenstwa-i-higieny-pracy/konkurs-202301).
Na konkurs przeznaczono łącznie 100 mln zł. Płatnik składek może otrzymać z ZUS-u nawet do 80 proc. wartości projektu, ale nie więcej niż 300 tys. zł.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *