Druga edycja największego konkursu turystycznego w Polsce „Zdobywca Szlaku Tajemniczych Podziemi” rozstrzygnięta

, ,

Bez wątpienia na Dolnym Śląsku rok 2023 stał pod znakiem tajemniczych podziemi! Za sprawą konkursu zorganizowanego przez Dolnośląską Organizację Turystyczną turyści zwiedzający atrakcje znajdujące się na Szlaku Tajemniczych Podziemi mieli okazję wystartować w konkursie, w którym każdy mógł zostać prawdziwym „Zdobywcą”. Uczestnicy walczyli o atrakcyjne nagrody w postaci elektrycznego roweru marki Engwe oraz bonów na zakupy w sklepach sportowych.

Konkurs rozpoczęty w kwietniu tego roku właśnie dobiegł końca. Wydawałoby się, że zwiedzenie 10 podziemnych atrakcji turystycznych Dolnego Śląska w czasie 7 miesięcy to nie lada wyzwanie, ale jak widać dla prawdziwych „Zdobywców” nie ma rzeczy niemożliwych. Żeby zawalczyć w konkursie „Zdobywca Szlaku Tajemniczych Podziemi” należało zebrać dziesięć pieczątek na specjalnej ulotce, przygotować opis Szlaku Tajemniczych Podziemi i wykonać zdjęcie jednej z dziesięciu atrakcji Szlaku Tajemniczych Podziemi.

Do konkursu zgłosiły się osoby z całej Polski, a komisja miała twardy orzech do zgryzienia przy wyborze 3 najlepszych prac. Komisja Konkursowa w składzie: Adam Zawada – prezes Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, Elżbieta Szumska – prezes Starej Kopalni w Złotym Stoku, Zdzisław Łazanowski – prezes Podziemnego Miasta Osówka oraz Marta Wróbel – zastępca dyrektora Starej Kopalni w Wałbrzychu zwracała uwagę na walory artystyczne oraz potencjał promocyjny prac konkursowych, na które składało się hasło oraz zdjęcie. Ostatecznie została wybrana trójka Zdobywców Szlaku Tajemniczych Podziemi i 8 grudnia w biurze DOT we Wrocławiu odbyło się wręczenie nagród. Konkurs Zdobywca Szlaku Tajemniczych Podziemi skierowany był do wszystkich pasjonatów podróży i zwiedzania, niezależnie od płci czy wieku. Jeżeli ktoś interesował się historią Dolnego Śląska, regionu na styku trzech kultur i trzech języków, a nie odwiedził wszystkich czy niektórych z obiektów na Szlaku, to przyjazd do wielu z nich był okazją do pogłębienia wiedzy czy poznania nowych, ciekawych, a także atrakcyjnych pod względem turystycznym miejsc. Natomiast dla osób rozpoczynających swoją przygodę z poznawaniem Dolnego Śląska był to świetny punkt wyjścia do bliższego zaznajomienia się z regionem, jego historią i kulturą – mówił Adam Zawada Prezes Stowarzyszenia Dolnośląska Organizacja Turystyczna.

I miejsce – nagroda główna rower elektryczny Engwe Engine X trafiła do Ksawerego Latuszka ze Szczecina, którego zainteresowała historia drugiej wojny światowej i postanowił wyruszyć wspólnie z dziadkiem na odkrywanie podziemnych atrakcji Dolnego Śląska.

II miejsce oraz III miejsce – nagrody w postaci bonu – karty podarunkowej o wartości 1000 zł do wykorzystania w wybranych sklepach sportowych trafiły do Pani Sandry Kromer-Gorzelewskiej z Wrocławia oraz Pana Michała Fortuny z Kłaja.

Do pozostałych uczestników konkursu trafiły Certyfikaty Zdobywców Szlaku wraz z okolicznościowym upominkiem z Dolnego Śląska. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom największego konkursu turystycznego w Polsce! Każde zdjęcie oraz każdy opis wycieczki był inspirujący i był namiastką tej wielkiej podróży, jaką trzeba było odbyć, aby zobaczyć każde z miejsc w ciągu niespełna 7 miesięcy. Specjalne podziękowania kierujemy do firmy Livesports z Bielawy – sponsora nagrody głównej, dystrybutora hulajnóg oraz nowoczesnych rowerów elektrycznych.

Szlak Tajemniczych Podziemi powstał w 2016 r. jako pierwszy i do dziś jedyny szlak turystycznych podziemi w Polsce. Od tamtego czasu każda z atrakcji poszerzyła swoją ofertę, wydłużyła trasę zwiedzania bądź zaproponowała nowe udogodnienia dla swoich gości. Przypominamy, że obiekty znajdujące się na szlaku czynne są przez cały rok, a do odkrywania tajemnic Dolnego Śląska zapraszamy wszystkich niezależnie od wieku!

Na Szlaku Tajemniczych Podziemi znajdują się dolnośląskie podziemia: Kopalnia Św. Jana w Krobicy (kopalniakrobica.pl), Podziemna Trasa Turystyczna w Kłodzku (podziemia.klodzko.pl), Twierdza Kłodzko (www.twierdza.klodzko.pl), Podziemia Zamku Książ (www.ksiaz.walbrzych.pl/turystyka/podziemia), Stara Kopalnia w Wałbrzychu (starakopalnia.pl), Sztolnie Walimskie (sztolnie.pl), Podziemne Miasto Osówka (www.osowka.pl), Kopalnia Złota w Złotym Stoku (kopalniazlota.pl), Dawna Kopalnia Uranu w Kletnie (www.kletno.pl) i Twierdza Srebrna Góra (forty.pl).

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *