Dolnośląska zima 2024

, , , , , , ,

Malownicze górskie szczyty, trasy narciarskie i piesze, tajemnicze podziemia, najwięcej zamków i pałaców w kraju – przez 5 zimowych weekendów reprezentanci regionu zapraszać będą do poznawania, odkrywania i odwiedzania Dolnego Śląska w ramach akcji „Dolnośląska zima”.

Karpacz (13-14 stycznia), Szklarska Poręba – Polana Jakuszycka (20-12 stycznia), Czarna Góra (27-28 stycznia), Zieleniec (3-4 lutego) oraz Świeradów-Zdrój (10-11 lutego) – w tych miejscach Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wraz z licznymi atrakcjami i obiektami turystycznymi zaproszą wszystkich na warsztaty edukacyjne, animacje i wspólne zimowe aktywności. Na odwiedzających czekać będzie oferta regionalnych produktów, degustacje i konkursy z możliwością wygrania pobytu w regionie.

 „Dolnośląska zima” to znakomity pomysł dla całych rodzin na weekendowy, aktywny wypoczynek. Od stycznia do lutego przygotowaliśmy dla Państwa pięć weekendów pełnych atrakcji. Zachęcam do odkrywania dolnośląskich Sudetów, korzystania z ośrodków narciarskich w górskich kurortach oraz odwiedzenia niezwykłych miejsc naszego regionu. Dolny Śląsk jest najlepszym miejscem na zimowy wypoczynek. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w „Dolnośląskiej zimie” i wspólnego odkrywania piękna naszego regionu! – mówi marszałek Cezary Przybylski.

 

Atrakcje na ferie w pigułce!

 

Wśród prezentowanych atrakcji znajdą się, m.in.: serwujące regionalne potrawy Stawy Milickie, Centrum Nauki, Kultury i Sztuki Stara Kopalnia, Miasto Kłodzko, Kolejkowo, Powiat Trzebnicki, Karkonoskie Tajemnice, Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking, Dolnośląska Organizacja Turystyczna, Muzeum Karkonoskie, Zamek Czocha, Koleje Dolnośląskie, Huta Julia, DCS Polana Jakuszycka, Kopalnia Złota, Kopalnia Uranu, Jaskinia Niedźwiedzia, Twierdza Srebrna Góra, Kopalnia Niklu, Chryzoprazu i Opalu, Zamek Książ, Karkonosze – mam w sobie Ducha Gór, Time Gates, Zamek Grodziec, Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu.

Przez pięć kolejnych tygodni będziemy mówić o bezpieczeństwie podczas zdobywania szczytów w ramach akcji #Góry bez brawury i zachęcać do spędzania ferii zimowych w naszych kurortach. Prezentowane będą dolnośląskie podziemia promowane hasztagiem #Zgłębiaj tajemnice, a także zamki i pałace znane z akcji Dolny Śląsk #Po królewsku.

Nie szukajcie daleko, najlepsza zima jest u nas, na Dolnym Śląsku. Tutaj znajdziecie mnóstwo propozycji na aktywne i rodzinne spędzanie wolnego czasu. Narty zjazdowe, biegowe, frajda na sankach czy górskie wyprawy. U nas możecie skorzystać z każdej zimowej aktywności, a dodatkowo zobaczycie największą w Polsce liczbę zamków i pałaców oraz odkryjecie (dobre na każdą pogodę!) tajemnicze podziemia” – dodajeczłonek zarządu województwa, Krzysztof Maj.

 

Wybierzcie więc dogodną dla siebie datę i lokalizację, przygotujcie ciepłe ubrania i spotkajmy się w trakcie „Dolnośląskiej zimy”. Niech rozgrzewa nas Dolny Śląsk. Do zobaczenia!

Więcej informacji na stronach wydarzeń i na oficjalnych profilach społecznościowych Dolnego Śląska:

Karpacz: https://www.facebook.com/events/4417040808520587/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[]%7D

Szklarska Poręba – Jakuszyce: https://www.facebook.com/events/1145295666440929/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[]%7D

Czarna Góra: https://www.facebook.com/events/2338067079721688/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[]%7D

Zieleniec: https://www.facebook.com/events/251406987850474

Świeradów-Zdrój: https://www.facebook.com/events/1107735597258224

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *