,,Chłopi” – polski kandydat do Oscara

, , , , ,
chłopi, film

Już 13 października na ekrany polskich kin trafi film ,,Chłopi”. To wyjątkowa polska produkcja, która została nominowana do Oscara. To także powód do dumy dla mieszkańców  Jeleniej Góry, ponieważ w rolę Józki wcieliła się Hela Korczycka – jeleniogórzanka, uczennica Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych.

Ekranizacja powieści Władysława Reymonta została nominowana do Oscara w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Międzynarodowy. ,,Chłopi” w reżyserii Hugh Welchmana i DK Welchman powstał w technice animacji malarskiej, a zespół ponad 100 malarzy, aż 3 lata pracował nad filmem.

W ,,Chłopach” zobaczymy  gwiazdorską obsadę: Kamilę Urzędowską, Ewę Kasprzyk, Roberta Gulaczyka, Mirosława Bakę, Sonię Mietielicę, Cezarego Łukasiewicza, Małgorzatę Kożuchowską, Julię Wieniawę, Dorotę Stalińską, Sonię Bohosiewicz, Andrzeja Konopkę, Mateusza Rusina, Macieja Musiała oraz oczywiście naszą Helę Korczycką.

W 2020 roku mieliśmy okazję rozmawiać z Heleną Korczycką oraz jej mamą. Młoda aktorka opowiedziała o przygotowaniach do filmu oraz o swoich przeżyciach na planie filmowym. Dla Heli ta rola oznacza wielką przygodę oraz spełnienie najskrytszych marzeń. Większość scen kręcona była na green screenie w warszawskim studio filmowym, co stanowiło dodatkowe wyzwanie.

Warto dodać, że jest to już druga nominacja do Oscara dla twórców ,,Chłopów”. Pierwszą duet Hugh i DK Welchman dostali za film ,,Mój Vincent”.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *