Bezpłatne konsultacje telefoniczne dotyczące rehabilitacji na koszt ZUS

, , , ,

Jeśli chcesz podjąć pracę lub do niej wrócić po chorobie ale potrzebujesz pomocy w postaci wsparcia rehabilitacyjno-leczniczego – zadzwoń do ZUS.

Nasi eksperci powiedzą jak skorzystać z możliwości bezpłatnej rehabilitacji w ramach programu prewencji rentowej – mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. – Wyjaśnią także procedury związane z uzyskaniem renty z  tytułu niezdolności do pracy, renty socjalnej i świadczenia uzupełniającego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji” – zapewnia.

Rzeczniczka dodaje, że wszystkie porady udzielane przez konsultantów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych są bezpłatne.

  • 13 września 2023, godz. 10:00-13:00 – „Rehabilitacja lecznicza w ramach prewencji rentowej ZUS”. Specjalista odpowie m.in. na pytania: kiedy można skorzystać z programu rehabilitacji leczniczej, kto wydaje orzeczenie i skierowanie na rehabilitację, jakie dokumenty należy przygotować, jakie schorzenia można rehabilitować, co obejmuje program rehabilitacji leczniczej, gdzie są ośrodki rehabilitacyjne, jak ZUS wybiera ośrodki rehabilitacyjne; nr tel. 74 649-72-93.

  • 19 września 2023, godz. 10:00-13:00  – „Świadczenia przysługujące osobom z niepełnosprawnością – renta z  tytułu niezdolności do pracy, renta socjalna, świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji”. Specjalista odpowie m.in. na pytania dot. wymaganych do złożenia dokumentów, zasad i warunków przyznawania świadczenia oraz ustalania jego wysokości; nr tel. 74 649-72-93.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *