Autorska wystawa malarstwa Wiktora Lebiody DYSONANSE

, , , ,

6 kwietnia o godz. 18:00 zapraszamy na pierwszą autorską wystawę malarską Wiktora Lebiody do Galerii Przestrzeń w Lubaniu.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Wiktor Lebioda urodził się 13 grudnia 2000 r. w Kowarach, uczęszczał do I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze, które ukończył w 2019 roku. Aktualnie jest studentem czwartego roku Psychologii na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Różnymi dyscyplinami sztuki interesuje się od czasów podstawówki, gdzie często brał udział w konkursach recytatorskich, a w gimnazjum pogłębiał swoje zainteresowania pisząc konkursowe wiersze. Malarstwem interesuje się od roku 2019, tworzyć zaczął w 2020.

“Dysonanse” to konfrontująca konstelacja obrazów, w której każda poszczególna pozycja w połączeniu z odbiorcą tworzą portal do wnętrza widza. Intencją Wiktora jest, żeby każdy z jego obrazów mógł wprowadzić obserwatora w dysonans, aby odbiorca mógł zmierzyć się ze samym sobą, skonfrontować z przekonaniami dotyczącymi malarskiego świata, czy też ze swoimi wewnętrznymi rozterkami.

Źródło: https://www.facebook.com/events/2339087902959661/

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *