Autokarem wiózł pasażerów. Miał ponad 2 promile

, ,

Policjanci z Karpacza zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2 promile. Teraz za swoje czyny odpowie on przed sądem, a grozić mu może do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na kilka lat oraz wysoka grzywna.

Policjanci Zespołu Prewencji z Komisariatu Policji w Karpaczu zatrzymali 34-letniego mieszkańca powiatu słupeckiego podejrzewanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

21 października 2023 roku, około godziny 15:00 policjanci podczas patrolu dostrzegli autokar, który przejechał przez pas zieleni. Jak ustalili funkcjonariusze, 34-letni kierujący autobusem marki Mercedes tłumaczył, że zjechał na pas zieleni ponieważ miał za mało miejsca, aby zaparkować. W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od niego wyraźny zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 2 promile. Ponadto w autokarze było około 40 pasażerów. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Obecnie mundurowi wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.

Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka stwarzamy poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Od nas samych, naszej odpowiedzialności zależy bezpieczeństwo nasze, ale również innych.

aspirant Beata Sosulska-Baran

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *