ARESZT ZA SPOWODOWANIE OBRAŻEŃ SKUTKUJĄCYCH ŚMIERCIĄ POKRZYWDZONEGO

, ,

Policjanci z Karpacza zatrzymali mężczyznę podejrzanego o spowodowanie ciężkiego uszkodzenia ciała skutkującego śmiercią pokrzywdzonego. Do zdarzenia doszło w nocy z 22 na 23 kwietnia br. w jednej z miejscowości gminy Podgórzyn. 32-latek został zatrzymany przez policjantów, a następnie tymczasowo aresztowany decyzją sądu na 2 miesiące. Grozić mu może teraz kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu w Karpaczu w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o spowodowanie ciężkich obrażeń ciała skutkujących śmiercią pokrzywdzonego.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło w nocy z 22 na 23 kwietnia br. w jednej z miejscowości gminy Podgórzyn. Tego dnia pokrzywdzony wracał do domu wraz ze swoim znajomym, a po drodze wspólnie spożywali alkohol. W pewnym momencie doszło między nimi do kłótni, późnej szarpaniny, efektem której była śmierć pokrzywdzonego. Okazało się, że 32-latek uderzył mężczyznę kamieniem w głowę. Ten doznał obrażeń skutkujących niestety jego śmiercią. Sprawca wówczas uciekł.

Mundurowi prowadząc czynności w sprawie śmierci mieszkańca powiatu karkonoskiego na podstawie zebranych informacji, a także po analizie nagrań z kamer monitoringu wytypowali i zatrzymali podejrzewanego mężczyznę.

Został on umieszczony w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwo grozić mu może nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

asp. szt. Monika Kaleta

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *