16- latek w stanie upojenia alkoholowego trafił do szpitala

, , , ,

Po tym, jak policjanci odebrali zgłoszenie o dotyczące leżącej na drodze polnej młodej osoby na miejsce natychmiast wysłano patrol policji oraz pogotowie ratunkowe.

Warto pamiętać, iż za sprzedaż alkoholu małoletnim grozi kara grzywny. Z kolei kto rozpija małoletniego, dostarczając mu napoju alkoholowego, ułatwiając jego spożycie lub nakłaniając go do spożycia takiego napoju, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Mimo tych surowych przepisów nastolatkowie nie mają większych problemów z zaopatrzeniem się w alkohol. Przykładów osób małoletnich, nie brakuje. W ubiegły weekend około godziny 18:00 na telefon dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi wpłynęło zgłoszenie dotyczące leżącej na drodze polnej młodej osoby. Jej zachowanie wskazywało, że może potrzebować pomocy, dlatego też na miejsce udało się pogotowie ratunkowe oraz policja.

„W trakcie czynności policjanci ustalili, że osobą, do której zostały wezwane służby był 16-letni mieszkaniec powiatu złotoryjskiego. Nastolatek znajdował się pod silnym działaniem alkoholu. W stanie zagrażającym jego zdrowiu został przewieziony karetką do szpitala. O sytuacji został powiadomiony rodzic, który również udał się z dzieckiem do placówki”–wskazuje młodszy aspirant Dominika Kwakszys ze złotoryjskiej policji, która dodaje, iż aktualnie policjanci ustalają okoliczności w jakich chłopak nabył alkohol.

Zgodnie z treścią Ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich picie alkoholu lub zażywanie narkotyków może świadczyć o demoralizacji nieletniego, dlatego również w tym przypadku materiały zostaną przesłane do sądu rodzinnego i nieletnich.

Mając na uwadze powyższą sytuację przypominamy rodzicom, że czas spędzany poza domem przez nastolatków staje się okazją do eksperymentowania z papierosami, alkoholem czy narkotykami.

źródło: lwówecki.info

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *