14. spacer krajoznawczo-historyczny

, , , ,

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze oraz Regionalna Pracownia Krajoznawcza Karkonoszy przy Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze zapraszają na „Karkonoskie spotkania krajoznawczo-historyczne”.

Czternaste spotkanie zaplanowano na środę 31 maja 2023 roku. Zainteresowanych uczestnictwem w imprezie tym razem zapraszamy do Oddziału Muzeum Karkonoskiego w Szklarskiej Porębie – Domu Carla i Gerharta Hauptmannów.

Ze względów komunikacyjnych spotkanie rozpocznie się albo na dworcu PKP w Jeleniej Górze skąd uczestnicy odjadą  pociągiem do Szklarskiej Poręby Średniej o godzinie 7.20 albo w Muzeum w Szklarskiej Porębie przy ul. 11 Listopada 23 o godz. 10.00.

„W pierwszej części spotkania zapoznamy się z wystawą poświęconą Wlastimilowi Hofmanowi oraz wysłuchamy wykładu o tym wybitnym artyście”– mówią organizatorzy.

„W drugiej części spotkania udamy się na spacer śladami Hofmana. Odwiedzimy miejsca związane z życiem artysty, m.in. kościół Bożego Ciała, Esplanadę, zapalimy znicz na grobie Ady i Wlastimila Hofmanów”– dodają.

Wycieczkę zakończy się  na stacji kolejowej Szklarska Poręba Górna, z której odjedzie pociąg do Jeleniej Góry o godzinie 14.30.

W spotkaniu może wziąć udział każdy zainteresowany historią naszego grodu oraz spacerem na świeżym powietrzu, nie trzeba się nigdzie zapisywać. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, wskazane jest jedynie ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków (członkowie PTTK są ubezpieczeni w ramach opłaconej składki członkowskiej).

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *