Ranking Perspektyw 2025. I LO im. Stefana Żeromskiego jest na 23. miejscu na Dolnym Śląsku

ranking perspektyw 2025 I Lo im. stefana żeromskiego jest na 23. miejscu

W najnowszym dwudziestym siódmym Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2025 zestawiono 1000 najlepszych liceów i 500 najlepszych techników w Polsce. Na Dolnym Śląsku sklasyfikowano 91 liceów i 83 technika, a wśród nich I LO im. Stefana Żeromskiego, Publiczne Katolickie Liceum Akademickie u św. Pankracego, II LO im Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze, Technikum ZSOiT, ZSE-T, Teb Edukacja, ZSE i ZST „Mechanik”.

Licea z Jeleniej Góry znalazły się poza pierwszą dziesiątką najlepszych na Dolnym Śląsku.

ranking liceów na dolnym śląsku żerom pankracy norwid

Najwyżej sklasyfikowano I LO im. Stefana Żeromskiego, bo na 23. miejscu (342. miejsce w Polsce).

ranking liceów w polsce żerom

Zaraz za „Żeromem” na liście znalazło się Publiczne Katolickie Liceum Akademickie u św. Pankracego w Jeleniej Górze – 24. miejsce na Dolnym Śląsku i 370. w Polsce.

ranking liceów w polsce pankracy

Natomiast ostatnie już jeleniogórskie liceum, które znalazło się w rankingu to II LO im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. Zajęło 30. miejsce na Dolnym Śląsku i 479 w kraju.

ranking liceów w polsce norwid

W Wojewódzkim Rankingu Techników 2025 znalazły się następujące jeleniogórskie szkoły kolejno: technikum przy ZSOiT – 3. miejsce, technikum przy ZSE-T – 12. miejsce, Technikum TEB Edukacja – 47. miejsce, technikum przy ZSE – 49. miejsce i technikum  przy ZST „Mechanik” – 56. miejsce.

ranking techników na dolnym śląsku

Zwycięzcami Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2025 są: XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie oraz Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie.

Co oceniane jest według Rankingu Perspektyw?

Kryteria Rankingu Liceów w 2025 r.: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Po raz kolejny w tej kategorii zostały uwzględnione osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.

Kryteria Rankingu Techników w 2025 r.: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

Szukając przepisu na dobrą szkołę musimy uwzględniać zróżnicowane potrzeby edukacyjne uczniów, rodziców i całego społeczeństwa – mówi prof. Ryszard Koziołek, przewodniczący Kapituły Rankingu, rektor Uniwersytetu Śląskiego. – Układają się one w swego rodzaju preambułę do przyszłej polityki pedagogicznej państwa. Otóż dobra szkoła to ta, która zapewnia młodemu człowiekowi najlepsze warunki do indywidualnego rozwoju i osobistego szczęścia, a nam wszystkim przynosi pożytek społeczny, jaki płynie z edukacji człowieka i obywatela.

Źródło: Perspektywy.pl

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Box3 baner duży - prostokąt