Ruszyła kampania społeczna Karkonoskiego Parku Narodowego pod hasłem “Głowa do Góry!”
Kampania jest skierowana do turystów, mieszkańców regionu, sportowców i miłośników Karkonoszy. Jej głównym przekazem jest podkreślenie wyjątkowości Karkonoszy, ich wartości przyrodniczej oraz krajobrazowej dla regionu. To także apel o szacunek i dbałość o piękno przyrody poprzez odpowiedzialność w trakcie wędrówek po terenie Karkonoskiego Parku Narodowego.
„Przypominamy turystom o zabieraniu głowy w góry i pamiętaniu o zasadach wędrówki po karkonoskich szlakach. Na pięciu plakatach mówimy o najważniejszych zasadach przebywania na terenie KPN: poruszaniu się po oznakowanym szlaku turystycznym, niezbaczaniu na tereny do niego przyległe, w tym wysokogórskie murawy, odpoczywanie w miejscach do tego przeznaczonych, zabieranie swoich śmieci poza teren KPN oraz nie zostawianie resztek jedzenia, wędrowanie tylko w porze dziennej oraz prowadzenie psów na smyczy i tylko na szlakach, gdzie jest to dozwolone”- mówią pracownicy Parku.
Plakaty i billboardy kampanii od 16 sierpnia znajdziemy na nośnikach outdoorowych w trzech miastach – Warszawie (100 lokalizacji), Wrocławiu i Poznaniu (po 70 lokalizacji). Jednocześnie w ramach kampanii prowadzone są zajęcia edukacyjne oraz wycieczki terenowe „Góry na okrągło” dla rowerzystów lub „Weekend bez Śnieżki” dla turystów pieszych. W ramach spotkań sąsiedzkich dla mieszkańców regionu KPN podpowiada, jak zazielenić otoczenie swojego domu, jak wspierać łączność ekologiczną poprzez uprawianie łąki kwietnej czy też zapewnienie pożywienia dla ptaków mieszkających w naszych ogródkach.
„Kampania będzie trwała do końca października, przed nami publikacja spotów radiowych oraz spotkania na szlaku z turystami i utworzenie galerii wspólnych zdjęć z hasłami kampanii w tle. O wszystkich wydarzeniach na bieżąco będziemy informować w naszych mediach społecznościowych”- dodają.
Kampania “Głowa do Góry!” realizowana jest w ramach projektu Poprawa stanu łączności ekologicznej w Karkonoskim Parku Narodowym i jego otulinie dofinansowanego ze środków MF EOG (85%) oraz budżetu państwa (15%).